Хороскоп Maj 2015

 

Овен

 

 

За родените во овој знак мај е месец кога голем дел од работите си доаѓаат на свое место. Уште во првите денови ќе ви се случи една ситуација после која вашата љубовна врска нема да биде толку силна и постојат вистински шанси за раскинување. Во втората половина на месецот ќе ве привлече еден непромислен потег кој ќе ве чини многу нерви и труд за работите да ги вратите во првобитната состојба.


Здравје- Здравјето за среќа ќе ви биде постојано добро.

 

Бик

 

 

Многу очекувате од овој месец. Секогаш кога очекувате многу следува разочарување. Ќе откриете една мала измама од личноста на која безусловно сте и`верувале, а таа ќе ве изневери. Ќе бидете разочарани и депресивни. И токму кога сте на работ на депресија и уништување на сите емоции, ќе се појави личност која не сте ја забележале воопшто, а чија внатрешна и надворешна убавина дури сега ќе ја забележите. Планираните бизниси и случувања ќе бидат откажани поради одредени проблеми.

Здравје - Ве очекуваат мали здравствени проблеми кои можат да се решат со здрава исхрана и спортување.


Близнаци

 

 

Во првата половина на овој месец треба да бидете доста внимателни во сообраќајот. Особено со кој се возите во текот на вечерните часови. Исто така, ве очекуваат доста интересни денови и едно сосема неочекувано и спонтано патување на интересна туристичка дестинација. Овој пат ќе ви ја освежи вашата страст. Повторно ќе се разгорат страстите и повторно ќе се чувствувате како на почеток на врската. На професионален план ве чека една добро платена меѓутоа доста ризична работа. Не прашувајте за совет, ова е нешто за кое сами мора да одлучите.

Здравје - Болки во стомакот поради несоодветна исхрана.

 

Рак

 

 

Колку е убаво да се биде Рак, нели? Посебно во период кога природата е бујна, ружите се расцветани, а во вас будат неверојатни чувства. Умеете да бидете среќни и да уживате во она што го имате. Ќе уживате и на работен план, а богами и на љубовен план. Во последната недела на месецот ќе настапи критичен период на работа кога се создаваат услови еден значаен дел на луѓето од овој знак да останат без работа. Главата горе - ќе биде подобро. Мора да биде подобро.

Здравје
- Здравствената состојба ќе ја следи настанатата ситуација.


Лав

 

 

Ќе ви се случи толку очекувана работа со толкава брзина, што нема да знаете што ве снајде. Ќе бидете во вистински хаос и ќе посакувате слободно време кое ќе го имате се` помалку. Но, тоа е цената на успехот. Дури и ќе добиете понуда која ќе ве стави во недоумица и поради која нема да можете да спиете. Би било добро некако за брзо време да го решите овој проблем. На љубовен план ве очекува партнер кој е повеќе од воодушевен што ве има во прегратка. Потрудете се да го/ја задоволите затоа што заслужува.

Здравје - Одлично.

 


Девица

 

 

За уметничка душа каква што сте вие доаѓа време на засилени емоции. Природата во вас знае некогаш да ве пробуди, такашто ќе преовладуваат ведри расположенија. Ќе го искористите секој момент за престојување во природа и тоа ќе ви даде енергија повторно да ги започнете проектите кои постојано ги запоставувате и ги поттурнувате настрана. Треба да обрнете внимание на појавувањето на една личност во третата недела од овој месец која навистина сака да се зближи со вас. Прашање е дали намерите и` се добри.

Здравје - Мали алергиски проблеми со полен.


Вага

 

 

Се впуштивте во работа со луѓе за кои знаевте дека не се од доверба. Секако, животот е полно со вакви непријатни изненадувања. Паметен човек од се` извлекува поука. Друг пат ќе знаете во што навлегувате и какви очекувања треба да имате. Насочете ја енергијата кон партнерот кој ве предупредува што би можело да се случи. Сега сфаќате кој навистина ви мисли добро. Од целата ситуација ќе излезете со посилна љубовна врска.

Здравје - Нервозата влијае врз нивото на шеќерот во крвта.

 

Скорпија

 

 

За време на празниците може да дојде до мала повреда за време на едно несмасно движење. За среќе добро ќе поминете. Ќе има нервози и поради неколку упропастени денови, меѓутоа не се грижете, ќе помине за брзо време. Размислувате за дизајн на кредити кои би ги искористиле за работа за која реално не знаете скоро ништо. Размислете добро, па потоа одлучувајте. Не брзајте. На љубовен план една личност која долго време не сте ја виделе сака поблизок контакт со вас.

Здравје - Болките во главата и вратот се од несоница.


Стрелец

 

 

Имате воспоставено одлична комуникација со новата средина и тоа целосно ве исполнува. Една личност која се преправа дека ви е пријател сака да ви наштети. Помеѓу 8 и 10, ќе се обиде да ви го уништи рејтингот со ужасна гласина. Држете се достоинствено и се` ќе си дојде на свое место. Би можело да се случи во третата седмица да запознаете личност чијшто сјај ќе ве маѓепса, но само за кратко.

Здравје - Променливо.

 

Јарец

 

 

Еден член од вашето пошироко семејство уште на почетокот на месецот ќе се соочи со хируршка интервенција. Резултатот зависи од многу фактори. Тоа силно ќе ве раздрма и ќе ве натера да ја сфатите суштината на минливоста на животот на Земјата. Ќе ви биде потребно долго време за повторно да станете на нозе. Соберете сила и продолжете понатаму. Пред вас е доста голем професионален предизвик кој со сигурност треба да го прифатите. Емотивната врска е во криза. Обидете се и направете нешто за да ја надминете кризата.

Здравје - Поголеми здравствени проблеми нема да има, освен нервоза.

 

Водолија

 

 

Мај е месец во кој морате да одлучите во која насока сакате да оди вашата врска. Состојбата во која таа се наоѓа сега бара одговори и решенија. Или сакате нешто сериозно, како брак или секој на своја страна. Времето на неискажаноста веќе помина. На професионален план, овој месец е совршен доколку сакате да започнете некој бизнис. Иако знаете да бидете неодлучни, овој пат обидете се веднаш да донесете одлука затоа што од неа ви зависи вашата финансиска иднина. Назад нема. Храбро напред.

Здравје
- Може да закачите непријатен вирус.

 

Риби

 

 

Порлетта за вас е најубавото годишно време, меѓутоа никако да се опуштите и да уживате во него. Постојано нешто ви недостасува за да имате целосно задоволство. Животот е краток, па затоа добро би било да не ги одложувате радостите за понатаму. За тагата секогаш има време, а за среќата никогаш не е рано. На изглед имате се`, но сепак се чувствувате како нешто да ви недостасува. Можеби скриената причина лежи во односот со партнерот кој и не е баш најдобар. Обидете се да ги решите сите проблеми со него, за да можете да уживате и да им се радувате на убавините на пролетта.

Здравје - Одлично.

БЛИЗНАЦИ

Вашатаспособностзавоспоставувањехармоничнивибрации ќе предизвикасаканото лице да и се предаденастрастнатаегзалтираност, што ќе ви овозможимаксималноподобрувањенаљубовнатаситуација. Затоа, уживајтевољубовта, односнопрепуштетеим се назадоволствата, зашто илузорно е да се потиснуваатвредностите и со скептички дух да се гледакондобронамернотооднесувањенапартнерот, посебнокогапостојатидеалнипредусловизавоспоставувањенахармонијата. Ѕвездите ви препорачуваат да веруватевопозитивното, да не имробуватенапредрасудите и да тргнетеоптимистичкиконискушенијата, бидејќи немапричиназавнесувањенамеланхолијатаводлабочинатана душата.

РАК

Во претходниотмесецуспеавте да гиутврдитеприоритетите и да се ослободите од дисхармоничнотовлијаниеналицата кои веопкружуваат, така што продолжете со исто темпо да итатеконискушенијата, бидејќи размислувањетозанештатакоипоминале, ништо позитивнонема да ви донесе. Впрочем,ќе направите голема грешка, доколку станете подложни на надворешните сугестии и се обидете со манифестирање на нервозата и импулсивноста да стигнете на целта. Најважно е да ја следите сопствената визија и да воспоставите стабилни релации во пријателските односи, во деловната и во емотивната сфера. Неаналитичноста, бунтовноста и расеаноста ќе се покажат контрапродуктивни и проблематични во текот на месецот. Во слободното време надградувајте го знаењето, односно движете се во природа.

 

ЛАВ

Ѕвездите ве советуваат да престанете песимистички да размислувате, да живеете со рефлексиите од минатото и сентиментално да се однесувате, зашто таквата ориентираност не може ништо хармонично да ви донесе. Затоа наместо да ги барате виновниците за нереализираноста на некоја друга страна, најдобро е да бидете самокритични и да се обидете да го подобрите впечатокот, бидејќи единствено со преземање храбра акција ќе можете да се надевате на успех и напредок во животот. Неопходно е да верувате во среќната ѕвезда, да бидете добронамерни и оптимистички расположени, зашто постојат солидни предиспозиции за воспоставување на новата визија и за оттргнување од ограничувачките фактори.

 

ДЕВИЦА

Не треба да се грижите за впечатокот што ќе го оставите во јавноста, зашто поседувате сила и квалитет што ќе ви овозможат успешно и прецизно да ги финиширате активностите. Затоа, покажете оти умеете и без туѓа помош да се изборите за своите права и надминете ги пречките што ќе ви ги постават некои од лицата кои завидливо ќе гледаат на вашето напредување. Најважно е да го следите сопствениот пат, да не ја ограничувате енергијата и да ги прифатите новитетите со кои ќе се соочите. Ѕвездите укажуваат дека поседувате голема сила и интелектуална проникливост за ставање крај на непријатностите што ве следеа во претходниот период. Добро е ако работите на подобрување на односите со некои од членовите на вашето семејство.

 

ВАГА

Некои нешта не беа најхармонични во периодот што измина, така што моравте да манифестирате голема трпеливост, аналитичност и приспособливост во односите со лицата кои ве опкружуваа. Таквите околности ви ја предизвикаа потребата за дистанцирање од јавноста и за работење во изолација. Ѕвездите за овој месец не ви ја препорачуваат емоционалната дистанцираност и бегањето од можноста за хармонизирање на односот со саканото лице, зашто ако не покажете добронамерност во контактите, тогаш не очекувајте дека постојано ќе ви се отвораат предиспозиции за реализација на љубовните желби. Надминете ја тврдоглавоста, согледајте ги сопствените слабости и не дозволувате пасивноста и меланхоличното расположение целосно да ве издоминираат.

 

СКОРПИЈА

Бидете конструктивно насочени кон целта, елиминирајте ја потребата за реванширање на лицата кои ви предизвикаа проблеми и нервози, бидејќи би била вистинска штета да се преокупирате со некои нешта на кои минимално ќе можете да влијаете, а притоа ги запоставите перспективите на иднината. Најважно е да размислувате оптимистички и со храбар пристап да се оттргнете од негативните влијанија, бидејќи многу работи што во перспектива планирате да ги спроведете, ќе зависат од квалитетот на активностите што во овој месец ќе ги преземете. Сепак, имајте на ум оти не е дојдено времето за ризични дејствувања и за целосно воспоставување на трансформацијата, така што бавно, но сигурно движете се кон целта и не се обесхрабрувајте кога нештата нема да се одвиваат на посакуваниот начин.

 

СТРЕЛЕЦ

Мудро подгответе се за новите искушенија, не се пасивизирајте и не дозволувајте депресивното чувство целосно да ве зафати, зашто без оглед што надворешните ограничувања и неразрешените егзистенцијални прашања максимално ви ја трошат психофизичката енергија, сепак постојат солидни можности за креирање на похармоничната патека на животот. Затоа иницирајте ги вредностите на сопствената личност и почнете да се ослободувате од сите оние нешта кои ви го стопираа напредувањето и ви ја предизвикаа неизвесноста и стагнацијата. Љубомората и посесивноста најмалку ќе ви помогнат во доменот на љубовта, а потребата за експресен успех и мегаломанските очекувања ќе ви создадат тешкотии во работата. Од друга страна, трпеливоста, одговорноста и работата на себе ќе ви бидат од голема полза.

ЈАРЕЦ

Способноста за следење на авантурата и енергичноста во дејствувањето ќе ви помогнат да ги препознаете вистинските вредности и да излезете на крај со ограничувачките фактори. Затоа експонирајте го знаењето и недозволувајте хармоничните можности да ви останат неискористени. Најважно е да воспоставите нова перспектива во љубовните односи, да се оттргнете од влијанието на другите, односно да размислувате со својата глава, зашто во претходниот период непотребно се пасивизиравте и очекувавте среќата да ви падне од небо. Но, бидејќи ја согледавте илузијата, во овој месец е најсуштински да се ослободите од притисоците и да тргнете храбро кон тоа што ве привлекува.На финансиски план не давајте пари на заем.

 

ВОДОЛИЈА

Ѕвездите укажуваат оти е потребно да завршите со непродуктивните размислувања и со контактите со лицата кои не ви дозволуваат да ги истакнете своите потенцијали, зашто без елиминирање на слабостите и притисоците, успехот може да ве заобиколи. Впрочем, преголемата чувствителност и зависност од судот на околината ќе ве направат меланхолично расположени, поради што ќе сакате да се изолирате и повлечете во длабочината на сопствената душа. Ви се препорачува да не гледате негативно на околностите во кои не по своја вина потпаднавте и да направите добра анализа на сî што ве опкружува. Добро е ако и верувате на својата интуиција и размислувате оптимистички, зашто не е сî така црно, како што изгледа.

 

РИБИ

Без ог

Месеченхороскоп- февруари 2012

 

 

ОВЕН

Искористете ги предиспозициите што ќе ви ги отвори планетата на љубовта Венера и бидете решителни при преземењето на активностите, бидејќи не е дојдено  вистинското време за потиснување на креативната енергија и за бегање од искушенијата.  Проблемите на психофизички план ќе успеете да ги надминете ако согледате дека треба да се дистанцирате од одредени лица кои постојано ви ја крадат позитивната енергија. Всушност, доколку продолжите и во перспектива да се жртвувате и премногу лесно да го трошите слободното време, тогаш не очекувајте стабилизација на состојбата и излез од наталожените ограничувања. Затоа, најдобро е да бидете селективни и мудри при контактите со другите, односно да другарувате со оние кои манифестираат добронамерност и кои умеат позитивно да проникнат во суштината на вашата личност.

 

 

БИК

Транзитотнапланетатанасреќата Јупитер вовашиотзодијачкизнак ќе ви овозможинеобичноискушениеводоменотнаљубовта, енергичноствонастапот и креативноствоработата. Затоаискористетегипозитивнитеперспективи и покажетеподготвеностзаромантичнопредавањеназадоволствата. Ѕвездитеукажуваатдеказаслужувате да гивкуситеплодовитенаубавината, хармонијата и љубовта, бидејќиограничувањата, ударитенасудбината и тешкотиитемаксималновеследеавопретходниот период и весоочуваа со неизвесноста и со психофизичкатаблокада, кои сепакхрабро и непоколебливогииздржавте. добро е акоработитенасредувањенадокументацијатаилипреземетекраткопатување.

 

 

БЛИЗНАЦИ

Вашатаспособностзавоспоставувањехармоничнивибрации ќе предизвикасаканото лице да и се предаденастрастнатаегзалтираност, што ќе ви овозможимаксималноподобрувањенаљубовнатаситуација.  Затоа, уживајтевољубовта, односнопрепуштетеим се назадоволствата, зашто илузорно е да се потиснуваатвредностите и со скептички дух да се гледакондобронамернотооднесувањенапартнерот, посебнокогапостојатидеалнипредусловизавоспоставувањенахармонијата. Ѕвездите ви препорачуваат да веруватевопозитивното, да не имробуватенапредрасудите и да тргнетеоптимистичкиконискушенијата, бидејќи немапричиназавнесувањенамеланхолијатаводлабочинатана душата.

 

РАК

Во претходниотмесецуспеавте да гиутврдитеприоритетите и да се ослободите од дисхармоничнотовлијаниеналицата кои веопкружуваат, така што продолжете со исто темпо да итатеконискушенијата, бидејќи размислувањетозанештатакоипоминале, ништо позитивнонема да ви донесе. Впрочем,ќе направите голема грешка, доколку станете подложни на надворешните сугестии и се обидете со манифестирање на нервозата и импулсивноста да стигнете на целта. Најважно е да ја следите сопствената визија и да воспоставите стабилни релации во пријателските односи, во деловната и во емотивната сфера. Неаналитичноста, бунтовноста и расеаноста ќе се покажат контрапродуктивни и проблематични во текот на месецот. Во слободното време надградувајте го знаењето, односно движете се во природа.

 

 

ЛАВ

Ѕвездите ве советуваат да престанете песимистички да размислувате, да живеете со рефлексиите од минатото и сентиментално да се однесувате, зашто таквата  ориентираност не може ништо хармонично да ви донесе. Затоа наместо да ги барате виновниците за нереализираноста на некоја друга страна, најдобро е да бидете самокритични и да се обидете да го подобрите впечатокот, бидејќи единствено со преземање храбра акција ќе можете да се надевате на успех и напредок во животот. Неопходно е да верувате во среќната ѕвезда, да бидете добронамерни и оптимистички расположени, зашто постојат солидни предиспозиции за воспоставување на новата визија и за оттргнување од ограничувачките фактори.

 

 

ДЕВИЦА

Не треба да се грижите за впечатокот што ќе го оставите во јавноста, зашто поседувате сила и квалитет што ќе ви овозможат успешно и прецизно да ги финиширате активностите. Затоа, покажете оти умеете и без туѓа помош да се изборите за своите права и надминете ги пречките што ќе ви ги постават некои од лицата кои завидливо ќе гледаат на вашето напредување. Најважно е да го следите сопствениот пат, да не ја ограничувате енергијата и да ги прифатите  новитетите со кои ќе се соочите. Ѕвездите укажуваат дека поседувате голема сила и интелектуална проникливост за ставање крај на непријатностите што ве следеа во претходниот период. Добро е ако работите на подобрување на односите со некои од членовите на вашето семејство.

 

 

ВАГА

Некои нешта не беа најхармонични во периодот што измина, така што моравте да манифестирате голема трпеливост, аналитичност и приспособливост во односите со лицата кои ве опкружуваа. Таквите околности ви ја предизвикаа потребата за дистанцирање од јавноста и за работење во изолација. Ѕвездите за овој месец не ви ја препорачуваат емоционалната дистанцираност и бегањето од можноста за хармонизирање на односот со саканото лице, зашто ако не покажете добронамерност во контактите, тогаш не очекувајте дека постојано ќе ви се отвораат предиспозиции за реализација на љубовните желби. Надминете ја тврдоглавоста, согледајте ги сопствените слабости и не дозволувате пасивноста и меланхоличното расположение целосно да ве издоминираат.

 

 

СКОРПИЈА

Бидете конструктивно насочени кон целта, елиминирајте ја потребата за реванширање на лицата кои ви предизвикаа проблеми и нервози, бидејќи би била вистинска штета да се преокупирате со некои нешта на кои минимално ќе можете да влијаете, а притоа ги запоставите перспективите на иднината. Најважно е да размислувате оптимистички и со храбар пристап да се оттргнете од негативните влијанија, бидејќи многу работи што во перспектива планирате да ги спроведете, ќе зависат од квалитетот на активностите што во овој месец ќе ги преземете. Сепак, имајте на ум оти не е дојдено времето за ризични дејствувања и за целосно воспоставување на трансформацијата, така што бавно, но сигурно движете се кон целта и не се обесхрабрувајте кога нештата нема да се одвиваат на посакуваниот начин.

 

 

СТРЕЛЕЦ

Мудро подгответе се за новите искушенија, не се пасивизирајте и не дозволувајте депресивното чувство целосно да ве зафати, зашто без оглед што надворешните ограничувања и неразрешените егзистенцијални прашања максимално ви ја трошат психофизичката енергија, сепак постојат солидни можности за креирање на похармоничната патека на животот. Затоа иницирајте ги вредностите на сопствената личност и почнете да се ослободувате од сите оние нешта кои ви го стопираа напредувањето и ви ја предизвикаа неизвесноста и стагнацијата. Љубомората и посесивноста најмалку ќе ви помогнат во доменот на љубовта, а потребата за експресен успех и мегаломанските очекувања ќе ви создадат тешкотии во работата. Од друга страна, трпеливоста, одговорноста и работата на себе ќе ви бидат од голема полза.

 

ЈАРЕЦ

Способноста за следење на авантурата и енергичноста во дејствувањето ќе ви помогнат да ги препознаете вистинските вредности и да излезете на крај со ограничувачките фактори. Затоа експонирајте го знаењето и недозволувајте хармоничните можности да ви останат неискористени. Најважно е да воспоставите нова перспектива во љубовните односи, да се оттргнете од влијанието на другите, односно да размислувате со својата глава, зашто во претходниот период непотребно се пасивизиравте и очекувавте среќата да ви падне од небо. Но, бидејќи ја согледавте илузијата, во овој месец е најсуштински да се ослободите од притисоците и да тргнете храбро кон тоа што ве привлекува.На финансиски план не давајте пари на заем.

 

 

ВОДОЛИЈА

Ѕвездите укажуваат оти е потребно да завршите со непродуктивните размислувања и со контактите со лицата кои не ви дозволуваат да ги истакнете своите потенцијали, зашто без елиминирање на слабостите и притисоците, успехот може да ве заобиколи. Впрочем, преголемата чувствителност и зависност од судот на околината ќе ве направат меланхолично расположени, поради што ќе сакате да се изолирате и повлечете во длабочината на сопствената душа. Ви се препорачува да не гледате негативно на околностите во кои не по своја вина потпаднавте и да направите добра анализа на сî што ве опкружува. Добро е ако и верувате на својата интуиција и размислувате оптимистички, зашто не е сî така црно, како што изгледа.

 

 

РИБИ

Без оглед што имате многу нерасчистени обврски, сепак неопходно е да се ослободите од психолошките притисоци и да направите нешто корисно за себе, зашто во минатиот период максимално го исцрпивте сопствениот организам. Најдобро е да се дистанцирате од јавноста и да не манифестирате нервоза во комуникацијата. Ориентацијата кон семејството и решавањето на заедничките проблеми ќе се покаже најсоодветно за вашата ментална состојба. Таквиот пристап подразбира да престанете да се оптоварувате со нештата што поминале и со конструктивно дејствување да се отворите за перспективите на иднината. Во текот на месецот ќе имате одлична можност за средување на документите, за преземење кратко патување и за остварување договори поврзани со купопродажба на недвижности.

лед што имате многу нерасчистени обврски, сепак неопходно е да се ослободите од психолошките притисоци и да направите нешто корисно за себе, зашто во минатиот период максимално го исцрпивте сопствениот организам. Најдобро е да се дистанцирате од јавноста и да не манифестирате нервоза во комуникацијата. Ориентацијата кон семејството и решавањето на заедничките проблеми ќе се покаже најсоодветно за вашата ментална состојба. Таквиот пристап подразбира да престанете да се оптоварувате со нештата што поминале и со конструктивно дејствување да се отворите за перспективите на иднината. Во текот на месецот ќе имате одлична можност за средување на документите, за преземење кратко патување и за остварување договори поврзани со купопродажба на недвижности.

 
  • Свадба инфо