5 совети за изработка на совршен оргинален коктел

Оргиналните коктели се еден од најважните елементи кои може Вашата свадба да ја направат сосема посебна и различна од секојдневните. Меѓутоа, тоа мора правилно да се смисли, како алкохолот и парите не би биле залудно потрошени без никаков ефект. Затоа, еве неколку совети, како да направите одлични оргинални коктели.

Повеќе...
 
Пет омилени „направи сам’’ идеи за вашата свадба

Без разлика дали вашата свадба е целосен  „направи сам’’ спектакл или само сте искористиле неколку трикови на рачно изработени детали, постојат повеќе одличнил и креативни начини за да додадете малку „направи сам’’ додатоци  на вашиот ден,  исето тоа без губење на вашиот ум или трошење еден тон пари. Еве пет интересни  идеи :

 

Повеќе...
 
Половина од невестите се на диета пред свадбата

Свадбата е еден од најзначајните денови за многу жени и нормално е да посакуваат да изгледаат најубаво што можат. Подготовките за еден таков голем ден траат долго време и често вклучуваат диетален план за слабеење.

 

Повеќе...
 
Запознајте ги најстарите младоженци на светот

Никогаш не е доцна кога љубовта е во прашање, а Роуз и Форест Лансвеј се вистински доказ за тоа. Со вкупна возраст од 190 години тие се најстарите младоженци на светот.

Повеќе...
 
Да посакаш да се омажиш

Велат дека кога ќе ги погледнете венчаниците на Вера Ванг, автоматски го слушате свадбениот марш во главата – колку и да не сте желни за бурма.

Повеќе...
 
Црни невестински фустани

Вера Ванг изненади со колекција црни невестински фустани

Кралицата на невестинските фустани, Вера Ванг, постави нов тренд – црни венчаници. Познатата дизајнерка во саботата во Њујорк ја претстави својата нова колекција за сезоната есен/зима 2012, но на модниот подум немаше ниту трага од невестинската бела или популарната боја на слонова коска.

Повеќе...
 
«ПочетокПред11121314СледноКрај»

Страница 14 од 14
  • Свадба инфо