Како Вашата венчавка да биде посебна

Секој од нас бил неколку пати на свадба, и секогаш гледа, дека помалку или повеќе секоја свадба наликува на друга. Единствено што прави разлика е редоследот на случувањата и обичаите. И тогаш, кога ќе дојде ред на нашата свадба се прашуваме, што е тоа што нашата венчавка ќе ја направи поинаква од другите.

 

Повеќе...
 
Накит – кој накит најдобро Ви прилега?

Едно од најголемото уживање на девојките секако е бирање накит, за било која пригода. Посебно големо задоволство е кога идните невести бираат накит кој ќе го потполни нивниот стил за најубавиот ден во животот. Затоа решивме да дадеме неколку совети каков накит најдобро прилега на Вашиот изглед и карактер.

 

Повеќе...
 
5 тајни на совршениот бакнеж на венчавката

Мал е бројот на бакнежите во животот кои се толку значајни како што е бакнежот на венчавката. Вашиот прв брачен бакнеж. И се би било некако полесно и поедноставно да токму тој не треба да се случи пред толкав број на луѓе. Дали некогаш сте размислувале за тој бакнеж?

Еве неколку совети околу тоа.

 

Повеќе...
 
Како се ставаат вештачки трепки?

Голем дел од денешните невести, сакајќи да изгледаат сосема несекојдневно на денот на венчавката, ги користат сите можности да успеат во тоа. Така, често се решаваат да го украсат своето лице и со вештачки трепавици.  Излагајќи во пресрет на сите оние што ќе го направат овој чекор, ја објавуваме целата постапка како се ставаат вештачки трепавици.

 

 

Повеќе...
 
Како да се усклади шминката според бојата на очите

Очите се можеби најмоќното оружје на жената. Кога сакаме да ја истакнеме убавината на очите и да оставиме убав впечаток кај посилниот пол, прво што е потребано да се знае е кој абоја на сенки одговара на нашите  очи. Често се случува погрешна нијанса да ја прикрие убавината на очите или пак недоволно да ги истакне. Затоа еве неколку совети кои ќе Ви помогнат при шминкањето.

Повеќе...
 
Моминска вечер

Моминската вечер е ден во живото кога навистина треба да направите една убава забава, да се опуштите ов друштво на другарките ид а се забавувате до  утрото. Јасно е дека во такви прилики скоро сите конзумираат алкохол, но тоа не треба да биде средсво за да обезбедите добро расположение.

 

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

Страница 2 од 14
  • Свадба инфо