Колекција накит на Луј Витон за есен/зима 2013

За оваа колекција на накит Луј Витон земал инспирација од арт деко стилот кој е најсвојствен за 30-тите години од минатиот век. Колекцијата наменета за сезоната есен/зима 2013 година е класично елегантна со модерни моменти. За промоцијата на оваа колекција на интересни парчиња накит, модната куќа ја ангажираше Андреа Диакону која инаку е модел од Романија.

Повеќе...
 
Неколку идеи за впечатлив накит за невести

Порано невестинскиот накит се одликуваше со деликатност и минимализам, додека денес невестите уживаат во што покрупен погломазен и погламурозен накит.

 

Повеќе...
 
Намирници од кои станувате се поубави

Свесни сте дека конзумирањето овошје и зеленчук е здраво за организмот, но дали знаете дека некои намирници ја продолжуваат убавината на вашата кожа?

 

 

Повеќе...
 
5 совети како до совршени свадбени фотографии

Една од работите за која добро треба да се размисли при организирање на свадбата е фотографот, фото студиото, кој ке го овековечи вашиот ден од соништата. Фотографиите и видеото се спомени кои секој пат кога ке ги погледнете ке измамат осмех и убави сеќавања, па проверете што се треба да знаете пред да застанете пред објективот и кои се новите трендови на фотографии кои ги освојуваат младите.

 

Повеќе...
 
Планирате свадба? Ова не смеете да го пропуштите !

Вистински да уживате на денот на свадбата е големо задоволство, а за да можете целосно да се препуштите на моментите со партнерот и со гостите потребно е сe да организирате однапред. Секоја невеста посакува сe да биде онака како што таа замислила!

 

Повеќе...
 
Топ 5 јадења кои го елиминираат масното ткиво

При настојување линијата да ја доведеме до совршенство, најчесто посегнуваме по готовите диети кои ветуваат брзо и ефикасно губење на тежината. Но богатството на плодови кои гарантираат здрав и добар изглед, можеме да ги најдеме многу лесно. Еве неколку плодови кои гарантираат природно слабеење.

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

Страница 10 од 14
  • Свадба инфо