Облик на нокти и стил на маникир - есен/зима 2013

Популарни облици – “бадем”, овален и заобланa правоаголна форма

 

Повеќе...
 
6 совети за зимска убавина

Не дозволувајте поради зимата и ладните и врнежливи денови што ги носи, да ја изгубите свежината и убавината. Еве ви неколку совети кои ке ви помогнат да го подобрите изгледот.


Повеќе...
 
Направете ја вашата свадба поинаква од другите

Вашата свадба е една и единствена, а самиот ден на одржување посебен и незаменлив. Обележете ја свадбата на убав начин, оставете белег за долго сеќавање,  направете нешто по што вашата свадба ке се разликува од останатите свадби. Тоа ‘нешто’ не мора да биде големо за да биде и забележително. Многу често и најмалите детали знаат да бидат највпечатливи и највозбудливи.  Постојат многу начини да ја направите вашата свадба различна од другите, многу начини на кои ке вметнете нешто свое во декорацијата и организацијата и многу начини да истата биде препознатлива само за вас. Можете да почнете со внесување на годишното време во декорацијата или пак со ставање акцент на романтиката, може да си поиграте со боите или да направите невообичаени покани за свадбата, да одберете несекојдневно цвеќе или некаков ‘украс’ што ке им следува на секој од гостите. Еве ви неколку идеи што се надеваме дека ке ве инспирираат и ке ви помогнат денот на вашата свадба да го збогатите со повеќе белези и моменти за долго сеќавање.

 

 

 

Повеќе...
 
Совршено одело за младоженец

На секоја свадба главна е невестата и нејзиниот изглед, а младоженецот е тој што ја дополнува и го прави истиот целосен. Но, тоа не треба да биде причина за младоженецот да биде просечен. Тој треба да се погрижи за својот изглед исто колку и невестата. Еве ви неколку идеи за стилови на одела за идните младоженци!

 

Повеќе...
 
Часовникот како моден додаток на секоја девојка

 

Рачните часовници се задолжителен моден додаток на секоја девојка кој нашиот изглед го прави целосен. Моделот на часовникот, гардеробата со која го комбинирате и начинот на кој го носите го истакнуваат вашиот стил. Истиот покажува колку внимавате на модните детали, колку ги следите модните трендови и колку ви значи времето. Часовникот е симбол кој многу зборува за вас. Погледнете неколку модели на часовници и стиловите во кои тие можат да се вклопат.

 

 

Повеќе...
 
Топ 10 бои на лакови - есен/зима 2013

Со завршувањето на топлите денови заврши и сезоната на пастелни и неонски нијанси. Нивното место го заземаа мрачните нијанси кои асоцираат на луксуз и мистериозност. Поддржете го враќањето на црниот маникир и футуристичкиот металик отсјај, но не игнорирајте го и класичниот црвен маникир, мат лаковите и лаковите со светки.

 

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

Страница 9 од 14
  • Свадба инфо