Како да одберете подарок за свадба

Доколку не можете да се одлучите каков подарок да купите за свадба, можеби нашите предлози ке ви помогнат при изборот.

 

 

Повеќе...
 
Совети кои ке ви помогнат шминката да Ви трае цел ден

Со цел да изгледаат најдобро што може, најчесто младите се одлучуваат на денот на венчавката да ангажираат професионален шминкер. Колку што е важно шминкерот да си ја знае својата работа и да употреби најсоодветна шминка, толку е важно и Вие да превземете се што можете за да ја подготвите кожата за тој ден.

 

 

Само на негувана и здрава кожа шминката може да остане непроменета и блескава цел ден. За таа цел, еве ви неколку совети кои ке ви помогнат да изгледате совршено цел ден:

 

Повеќе...
 
Подготовка на младите за венчавка

 

Денот кога сите девојки се чувствуваат посебно и кога сите девојки се принцези, е денот кога го кажуваат судбоносното ДА со блескава насмевка полна верба и надеж во новиот заеднички живот. Денот на венчавката за сите девојки е специјален ден  на кој тие блескаат со својата убавина. Дури и најсрамежливите девојки на тој ден со леснотија ги прифаќаат погледите вперени во нив. Како филмски диви чекорат по тепихот со рафрлани цветови и му се насмевнуваат на блицот кој овој ден ке го овековечи.

 

За да се чувствувате како кралица мора да водите сметка за себе и да се негувате. Вистинската убавина е последица на континуирана нега, а не на јака шминка.  Тајната лежи не само во физичката подготвеност, туку и духовната. Самодовербата која зрачи при секој чекор направен кон олтарот и дава печат на вашата убавина која е беспрекорна.

 

Повеќе...
 
Уникатни покани за свадба

 

Поканата за свадба е исто така дел од подготовките за истата, како и изборот на музика, ресторан, цвеќе и слично. Со самата покана, Вие на гостите им ја опишувате свадбата, дали ке биде модерна, традиционална, гламурозна или пак можеби со некоја тема. Доколку сакате на својата венчавка да и дадете лична нота, треба да се погрижите таа да биде уникатна и интересна.

 

 

Повеќе...
 
5 нездрави и необични диети кои не треба да ги пробате

Големата желба на девојките да бидат послаби ги води кон голем број нездрави диети. Погледнете 5 такви диете кои се едни од најопасните и кои можат многу да ви наштетат.

 

Повеќе...
 
Со 6 трикови до 10 години помлад метаболизам

‘После триесеттата година веќе ништо не е исто...’ викаат жените штом почнат да ја ситнат 40ката. И вистина, после 30тата година, метаболизмот успорува поради што килограмите полесно се накачуваат, а потешко се симнуваат. Следните шест едноставни трикови ке ви помогнат метаболизмот да го одржувате како во дваесеттата година,  со тоа и витката линија со многу помалку вложен труд.

 

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

Страница 8 од 14
  • Свадба инфо