Модна колекција 2014/2015 на Стејси Бенет

Погледнете ја модната колекција есен/зима 2014/2015 на Стејси Бенет, која својот бренд “alice + оlivia” го започна во 2002та година. Моделите се ексцентрични, но истовремено се секси и софистицирани.

 

 

Повеќе...
 
Трендови есен/зима 2014/2015 - Кои бои најмногу ќе се носат оваа сезона

Вообичаено е есента да носи малку потемни бои и нијанси, но оваа есен неколку светли бои ќе ја разбијат монотонијата и во најтмурните денови.

 

 

Еве кои бои се најзастапени во колекциите на модните дизајнери и како тие најдобро се комбинираат.

 

Повеќе...
 
Голи торти - нов тренд во светот

 

Како ви се допаѓа оваа свадбена торта?

Некој ке рече дека тортата е недовршена, дека недостасува шлаг, ке праша кај и се украсите..?

Драги мои, пред вас стои гола торта, тортата на најновиот тренд, едноставна но убава.

 

Повеќе...
 
Направете свадба со стил

Вашата свадба е огледало на вашиот стил

 

 

Повеќе...
 
Дарија Вербови за Mango - есен 2014

Mango со објавување на есенскиот каталог со Дарија Вербови ја најави модата за следната сезона.

 

 

Повеќе...
 
Венчаници "Nicole" инспирирани од Одри Хепберн

Италијанскиот бренд “Nicole” ни нуди елегантни невестински фустани за кои Александра Ринаудо црпи инспирација од култниот филм “Breakfast at Tiffany’s”, односно од Одри Хепберн.

 

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

Страница 7 од 14
  • Свадба инфо