10 совети како да го одберете вистинскиот фотограф

Венчавката не е генерална проба и затоа не треба да се ризикува. Имате само една прилика да направите добри фотографии од Вашата свадба и затоа е многу битно да одберете добар фотограф.

Тоа значи, освен што ќе добиете квалитетни фотографии, треба да добиете и фотографии со стил на фотографирање кој се поклопува со Вашиот вкус и желби.

Повеќе...
 
Диета пред венчавката

 

Секоја невеста сонува за денот на својата венчавка. При тоа една од најбитните работи за неа е нејзиниот изглед. Токму затоа голем број од невестите се решаваат за диета во периодот пред самата свадба. Но, немојте ни да помислите дека ќе успеете преку ноќ.

 

 

Повеќе...
 
Подготовка на невестата за веначавка

 

Денот за кое секоја девојка сонува и фантазира од најраните денови е секако денот на нејзината свадба. Денот кога го кажуваат судбоносното „да’’ е денот кога секоја девојка изгледа прекрасно, токму како принцезите од бајките. Тогаш секоја девојка е посебна, сите светла се насочени кон неа и таа заблистува во целиот нејзин сјај.

Дури и оние најсрамежливите, тој ден со леснотија се справуваат со погледите кои се вперени само кон нив. Како филмски диви чекорат по тепихот посипан со цвеќе и уживаат во денот кој го зачувуваат во вечноста.

 

 

 

 

 

Повеќе...
 
Совети за избор на музика за свадба

Организацијата на свадбата бара многу време и труд,  без разлика со колку гости сте одлучиле да ја поделите радоста. Сите  битни елементи на свадбата секој ден дополнително отвораат се повеќе можности и поголем избор, започнувајќи од просторот за веселбата, послужувањето на тортата, избор на венчаница и одело за младенците, да по декорација на салата, бидермаерот и секако, музиката за свадбата. Се сложуваме дека, всушност, музиката е клучниот избор при помнењето на самата веселба. Врз основа на големото искуство на голем број организатори, Ви ги откриваме најчестите грешки  кои младите ги прават кога ја одбираат музиката за нивниот највесел ден.

 

 

Повеќе...
 
Декорација на маси

Декорацијата на масите е една од важните елементи во текот на украсувањето на салата за прослава.  Тие би требало да бидат усогласени со целата атмосфера, за што постојат одредени насоки кои можат да ви помогнат, без разлика дали ќе ангажирате професионалец или самите ке го направите украсувањето.

 

 

Повеќе...
 
12 работи кои секој татко ја учи својата ќерка за својот иден сопруг

Секој татко сака да биде совршен пример за неговата ќерка. Како добар и грижлив татко внимава да ги прикаже оние карактеристики за кои смета дека неговата ќерка треба да ги бара во нејзиниот иден партнер и сопруг. Еве неколку работи на кои татковците ги учат своите ќерки:

 

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

Страница 6 од 14
  • Свадба инфо