Бремена невеста

Во поново време се почести се случаите кога невестата е во блажена состојба. Тоа само по себе носи специфични пдоготовки за свадбата и за деновите пред и после неа. Според мислењето на повеќето луѓе, бремената невеста зрачи со посебен сјај, изгледата многу убаво и многу посебно.И бременоста и бракот се единстевни прилики за радост, па така тој ден радоста ќе  ја удвоите.


Повеќе...
 
Доколку не сакате класична свадба, направете добра забава

Во денешно време не се ретки паровите кои сакаат да излезат од традицијата и класиката и за прослава на нивната  венчавка не сакаат класична свадба. При самата помисла на сватови, адети, свадбарски бенд и торта на три спрата им се превртува во стомакот. Затоа, обично, таквите парови, кои секако се согласуваат во мислењата, се решаваат за соодветна алернатива – добра забава.

 

 

Повеќе...
 
5 совети за совршена фризура за венчавка

Сите знаеме колку фризурата е важна за изгледот на секој човек, посебно на жената. Тплму затоа секоја невеста обрнува посебно внимание на изгледот на косата за денот на нејзината венчавка, денот кога е во центарот на вниманието.

 

Повеќе...
 
Каков оригинален подарок да се одбере за кумата?

Една од дилемите која често се појавува за денот на свадбата, секако е што да се подари на кумата. Она што најчесто се подарува е накит, парфем, материјл итн. Меѓутоа многумина сакаат да подарат и нешто оргинално.  Секако, доколку добро ја познавате кумата, полесно ќе го направите изборот на подарокот според нејзиниот вкус или потреба.

 

 

Повеќе...
 
Засадете дрво на денот на венчавката

Во потрага по идеја која Вашата венчавка би ја направило уникатна и посебна еве една убава идеја. Посебно ќе Ви се допадне доколку сте љубител на природата и зеленилото.

 

Повеќе...
 
Необично интересни фигури за тортата на младенците

 

Сеуште повеќето од младенците за фигури на својата свадбена торта бираат клаисчни фигури на среќни младенци. Меѓутоа, се повеќе се оние кои сакаат да побегнат од класиката итрадиционалното, па се решаваат на врвот на тортата да постават необични, но мошне интересни фигури. Она што е посебно кај овие фигури е тоа што  можеби во позадина тие пренесуваат и некоја порака. Погледнете  неколку примери, можеби и Вие самите ќе добиете оригинална идеја.

 

 

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

Страница 4 од 14
  • Свадба инфо