Должностите на кумата за свадба

Едни од најголемите дилеми на една свадба е кпи се точните должности на главните актери на веселбата. Често има разни мислења, адети и традиции, но ние се потрудивме да го пронајдеме вистинскиот одговор. Денеска ќе обрнеме внимание на должностите на кумата.

Повеќе...
 
Топ 10 свадбени торти

Со појавувањето на социјалните мрежи лесно може да се направи убава анкета на било  која тема. Така, експертите за свадби решија да направат истражување за тоа какви торти се најпосакувани за на венчавка.

 

Повеќе...
 
Што да облечете како гостин на венчавка

Венчавките се свечености кои се памтат целиот живот, без оглед на тоа дали сте домаќин или гостин. Секако, подобро ќе си поминете доколку сте гостин, бидејќи единствена грижа Ви е што да облечете.  Припадничките на поубавиот пол во вакви ситуации се соочуваат со голем број дилеми и недоумици.

Повеќе...
 
Чевли за свадба

 

Познато е дека кај поубавиот пол важи правилото „Чевли, никогаш доволно’’. Порано или подоцна секоја жена ја прифаќа оваа вистина. За разлика од другите делови од гаредорбата, чевлите скогаш се со соодветна големина, без разлика колку варира телесната тежина.

Велат дека купувањето чевли кај жените предизвикува чувство на среќа, поголемо и подолго отколку што тоа го прави чоколадото или најновиот парфем. Жените низ целито свет кога разговараат за чевли имаат опуштена атмосфера, но златното правило гласи „Никогаш немојте да зборувате за чевлите кои ги имате, туку за оние кои би сакале да ги прошетате’’.

 

 

Повеќе...
 
Венчавка на отворено

Венчавките на отворен простор се преубави и романтични.

Сепак, организација на една ваква венчавка не е нималку едноставна. Затоа, веруваме, добро ќе Ви дојдат неколку убави совети, кои ќе Ви бидат од голема помош при организација на свадбата на отворен простор.

Повеќе...
 
Маникир за венчавката

На денот на венчавката рацете постојано ќе бидат изложени на погледи. Првенствено заради бурмата, тие постојано ќе бидат во кадар за фотографирање. Затоа неизбежна ставка за секоја невеста е задолжителниот маникир. Со оглед на тоа што живееме во модерни  времиња, кога постојат секакви можности да си поиграте со своите нокти, еве неколку идеи каков избор да направите за изгледот на ноктите на самиот ден на свадбата.


 

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

Страница 3 од 14
  • Свадба инфо