Најромантични дестинации за меден месец во Европа

Скоро сите луѓе, кога тргнуваат на патување со својата сакана особа, пред се имаат на ум некоја романтична дестинација. Тоа посебно важи за медениот месец.

Повеќе...
 
Трошоци за венчавка и свадба

Познато е дека трошоците за самата венчавка, а посебно за веселбата, односно целата свадба се многу големи, па така дел од младите заради оваа причина се откажуваат од ваков чекор.

Повеќе...
 
Кутија за пари

Како што е познато, порано не било пракса, меѓутоа во последно време, без разлика дали младенците на тоа инсистираат, најпригоден е паричен подарок, односно, популарниот подарок во плико.

 

Повеќе...
 
Pop cakes – колачиња за модерна венчавка

Она што ги разликува модернтие свадби од оние потрадиционалните се сакко голем број на таканаречени ситници. Една од тие ситници, за која може да кажеме и дека е најслатката, секако се популарните Pop-cakes колачиња.

 

Повеќе...
 
Совети за здраво слабеење пред свадба

Знаеме дека секоја девојка од мали нозе сонува за својата свадба. Во тој сон секоја себеси се гледа како совршена невеста. Затоа, секоја невеста се труди да си ја дотера фогурата токму за овој ден, како би можела во венчаницата да изгледа совршено.

 

 

 

Повеќе...
 
Специјални ефекти за венчавка

Со оглед на тоа што во денешно време венчавките се многу помодерни отколку порано, често младенците или организаторите на свадбата знаат да додадат убави специјални ефекти, кои имаат силен ефект врз гостите. Немојте строго да се држите до поимот „специјални ефекти’’. Овде всушност с емисли на сите ефекти и детали код даваат додатна несекојдневна убавина на Вашата прослава.

 

 

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

Страница 1 од 14
  • Свадба инфо